Kanał Rss
Content
23 tys. wypożyczeń
4 października 2017

rowerNie ma co ukrywać, to niemały sukces. Działający od miesiąca w Warszawie pierwszy w kraju system elektrycznych rowerów publicznych cieszy się dużym powodzeniem użytkowników. W ciągu miesiąca elekrorowery wypożyczono aż 23 tys. razy.

– To sukces. To średnio ponad 230 wypożyczeń w przeliczeniu na rower i 670 wypożyczeń dziennie. I to mimo bardzo deszczowej pogody – cieszy się ze statystyk po pierwszym miesiącu funkcjonowania elektrycznego podsystemu Veturilo Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike’a, operatora sieci rowerów (za portalem transport-publiczny.pl).
– Przed uruchomieniem systemu obawialiśmy się, że użytkownicy będą z rowerów elektrycznych korzystać głównie przy podjazdach pod Skarpę Warszawską i w efekcie na Powiślu będzie brakować rowerów, a stacje na Trakcie Królewskim będą pełne – mówi Wojtkiewicz. – Ruch rozkłada się jednak bardziej równomiernie.
Elektryczne rowery można wypożyczać i oddawać w jednej z dziesięciu stacji, a od innych pojazdów można je rozróżnić po specjalnym oznaczeniu.

Reklama

Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: