Kanał Rss
Content
Bądź piękna zawsze!
29 kwietnia 2019

LUXBEAUTY_LOGO_FINAL Wywiad z właścicielką „Lux Beauty”- Justyną Nowak
Czym zajmuje się „Lux Beauty”?

Lux Beauty jest mokotowskim Salonem, w którym wykonujemy pierwszą w Polsce bezbolesną, trwałą epilację laserową włosów, zabiegi odmładzające i upiększające. Do dyspozycji naszych Klientów oddajemy kadrę specjalistów lekarzy i kosmetologów z wieloletnim doświadczeniem oraz najnowszej generacji, oryginalne urządzenia do odmładzania i depilacji. Lekarz medycyny estetycznej wykonuje dla naszych pacjentek zabiegi powiększania ust kwasem hialuronowym oraz Botox. Specjalizujemy się właśnie w tych dziedzinach.

Do najpopularniejszych zabiegów w Lux Beauty należy hit tego roku – trwała, bezbolesna epilacja  włosów laserem aleksandrytowym MOTUS AX firmy DEKA (producenta takich urządzeń jak Mona Lisa Touch czy Onda). Zabieg z zastosowaniem tego lasera jest przyjemny, krótki, przynosi efekty już po pierwszej depilacji. Co najważniejsze, to czego wcześniej nie mogli klienci znaleźć na rynku – laser usuwa nie tylko czarne, ale też jasne włosy. To otwiera drogę dla usuwania wszystkich kolorów włosów (z wyjątkiem siwych), przy wszystkich typach karnacji.

W Lux Beauty wykorzystujemy również moc lasera frakcyjnego CO2 Pentagon Grand, dzięki któremu możliwe jest odmłodzenie skóry nawet o 10 lat. Jest to naturalna metoda odbudowy kolagenu, zagęszczenia skóry, wygładzenia jej kolorytu, likwidowania zmarszczek. Z resurfacingu korzystają kobiety w różnym wieku, jest jednym z najbardziej lubianych przez np. Kim Kardashian.

Dzięki laserowi CO2 możliwa jest również niwelowanie blizn, rozstępów i przebarwień, a także usuwanie zmian skórnych, np. brodawek, włókniaków itp.

Kolejnym niezwykle ważnym zabiegiem jest Dermapen 4. Jest to jedyna tak skuteczna mezoterapia mikroigłowa na rynku. Dzięki rotującym igłom molibdenowym na różnych głębokościach skóry, osiągamy nawet 1,5 miliona mikronakłuć na skórze. Dzięki temu komórki skóry dostają impuls do produkcji nowego kolagenu. Efekty pojawiają się już po kilku dniach. W zależności od stopnia ingerencji w skórę, od jej kondycji i wieku, zabieg wykonujemy od 1-3 razy w odstępach kilkutygodniowych. Decydując się na Dermapen 4 likwidujemy zmarszczki, przebarwienia, rozstępy, blizny, zasinienia pod oczami. Dodatkowo urządzeniem wykonujemy mezoterapię na porost włosów.

Jakiego używacie laseru do depilacji i dlaczego?

Zdecydowaliśmy się wprowadzić na rynek nowość w postaci lasera do bezbolesnej, trwałej epilacji – MOTUS AX firmy DEKA, która specjalizuje się w dostarczaniu najwyższej klasy urządzeń do Klinik na całym świecie. Pracujemy na laserze aleksandrytowym 750 nm, który usuwa włosy czarne, brązowe, jasne, zarówno grube jak i cienkie. Dzieje się tak dzięki wysokiej absorpcji melaniny, wysokiej mocy maksymalnej i małej długości impulsu. Głowica lasera stanowi jednocześnie silny system chłodzenia skóry, nie zasysa jej, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Jest to urządzenie najwyższej klasy, posiadające wszystkie najważniejsze certyfikaty bezpieczeństwa, dzięki czemu nie ma ryzyka poparzenia skóry. Do tej pory wykonaliśmy ponad tysiąc zabiegów i nie zdarzył nam się przypadek poparzenia czy chociażby podrażnienia skóry.

Jakie są zalety depilacji laserowej?

Trwała epilacja laserowa potrzebna jest z różnych względów. Przede wszystkim epilacja to zabieg, który polega na zniszczeniu korzenia włosa, a następnie zabliźnieniu mieszka włosowego, dzięki czemu skóra staje się perfekcyjnie gładka. Pierwszym powodem są względy estetyczne. Z naszych usług korzystają tancerki, kulturyści, pływacy. Następnym ważnym powodem jest problem wrastających włosów. Dzięki laseroterapii ten problem kończy się. Lekarze najczęściej kierują do nas osoby z takim problemem. Dzięki temu, że włosy niszczymy, przestają one rosnąć, nie próbują przebić się przez skórę i skóra już więcej nie jest narażona na zapalenie mieszków. Kolejnym powodem jest hirsutyzm, czyli nadmierny porost włosów. Dzięki epilacji laserowej możemy pacjentowi pomóc uporać się z uporczywie rosnącymi włosami.

Jakimi częściami ciała się zajmujecie?

Możemy pozbyć się włosów z dowolnej części ciała: twarz, uszy, pachy, bikini, palce, plecy, nogi, ręce. Często odwiedzają nas również Panowie w celu wydepilowania pleców czy głowy. Jako pierwsi wprowadziliśmy zabieg epilacji głowy, ponieważ niektórzy panowie zwyczajnie wolą włosów na głowie nie mieć. Dodatkowo, za takim rozwiązaniem przemawia fakt, że z głowy najłatwiej pozbyć się włosów, ponieważ jest tam najwięcej włosów w anagenie – fazie, w której włosy muszą być, żeby laser na nie zadziałał.

W jakich odstępach czasowych trzeba wykonywać zabieg by był skuteczny?

Trwała epilacja laserowa jest procesem, który może trwać nawet do roku czasu, zabiegi wykonujemy co 4-6 tygodni. W kolejnych etapach co 8 tygodni. Nasze włosy są w różnych fazach wzrostu: anagenie, katagenie oraz telogenie. Te, które laser wychwytuje są w fazie anagenu, wiązka lasera tylko taki włos wychwyci. A włosy są w różnych fazach i ich proporcje są zależne od obszaru ciała. Dlatego potrzebnych jest kilka zabiegów, żeby epilacja przyniosła skutek. Po pierwszym zabiegu włosy odrastają tylko częściowo, duża ich część zwyczajnie sama wysuwa się z mieszków włosowych. Te włosy, które jeszcze odrastają, możemy nawet codziennie golić maszynką jednorazową. Na zabieg przychodzimy goląc włosy dzień wcześniej maszynką jednorazową.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg laserem MOTUS jest bezbolesny, dzięki zastosowanej w niej rewolucyjnej głowicy MOVEO. Jest to głowica, która jednocześnie przesyła impulsy do melaniny we włosie i chłodzi skórę. Zabieg jest przyjemny, czasami powoduje łaskotki, ale nie bólu. Dzięki Motusowi znacznie poprawił się komfort zabiegu, pacjent nie jest zestresowany, nie musimy skóry znieczulać. Kilka razy zdarzyło nam się, że pacjent w trakcie depilacji był bliski zaśnięcia, co przy innych laserach nie daje takiej możliwości. Pacjenci nie chcą wychodzić z zabiegu, czują się zrelaksowani i mówią, że czuli się jak na masażu w SPA.

Co oferujecie Klientkom, które są u was pierwszy raz?

Przede wszystkim bezpłatne konsultacje kosmetologiczne w bardzo szerokim zakresie. Konsultacje nie zobowiązują do zakupu usługi, a klienci mogą uzyskać szeroką wiedzę na temat zabiegów i rodzajów pielęgnacji dostosowanych do ich potrzeb. Przeprowadzamy szczegółowe ankiety, pytamy o oczekiwania i dopasowujemy zabiegi do indywidualnych potrzeb. Najwięcej pytań dotyczy zmian skórnych. Jeśli zmiana kwalifikuje się do usunięcia proponujemy metodę laserową. Przykładowo włókniak usuwamy kilka minut, zmiana jest odparowywana znad powierzchni skóry, a goi się jak miejsce po zadrapaniu. Metoda pozwala w szybki i prawie bezbolesny sposób usunąć przeszkadzające włókniaki i niektóre brodawki. Większość zmian, które są nad powierzchnią skóry usuwamy natychmiast. . Czasami, gdy zmiany wymagają pobrania do histopatologii, wtedy klientów kierujemy na konsultację dermatologiczną  lub  wizytę u chirurga plastycznego.

Do dyspozycji klientów oddajemy:

Nasz salon pracuje tylko na oryginalnych, certyfikowanych, w pełni bezpiecznych urządzeniach. Wszystkie maszyny są na stałe w naszym salonie, nie są wypożyczane, ani przewożone z salonu do salonu, co powoduje, że sprzęt jest zadbany i prawidłowo konserwowany. Urządzenia są nowe, wyprodukowane w zeszłym lub bieżącym roku.

Motus AX DEKA (ITP S.A.) – rewolucyjny laser do trwałego, bezbolesnego usuwania owłosienia.

Dermapen 4 (Revisage) – oryginalna mezoterapia mikroigłowa dająca niespotykaną w innych urządzeniach liczbę nakłuć, co w fantastyczny sposób pobudza skórę do jej odnowy. Zabieg rekomendowany na wiosnę i lato.

Laser CO2 Pentagon Grand (BTL) – najnowszy laser frakcyjny, ablacyjny do resurfacingu, usuwania zmian skórnych, niwelowania blizn i usuwania przebarwień. Doskonałe rozwiązanie na jesień i zimę.

Clarena Rubica – Mikrodermabrazja diamentowa i peeling kawitacyjny, dzięki którym możemy dbać o skórę przez cały rok.

MEDIDERMA by Sesderma –  medyczne kwasy do peelingów, dzięki zastosowanej nanotechnologii, możemy je stosować również latem.

Depileve – depilacja woskiem, regulacja brwi.

OPI – manicure klasyczny

Salon w liczbach:

10 lat doświadczenia w depilacji i odmładzaniu

Ponad 1800 depilacji zakończonych sukcesem

Ponad 500 zadowolonych, powracających klientów

Tylko przez ostatni rok nasze klientki odmłodziliśmy w sumie o 200 lat

10% naszych klientów stanowią mężczyźni

Dlaczego stawiamy na zabiegi z zastosowaniem urządzeń hi-tech?

W dobie wiecznego pośpiechu laseroterapia wysunęła się na pierwsze miejsce, ze względu na niezwykłą szybkość i skuteczność. W chwili obecnej do dyspozycji klientów oddajemy zabiegi, które nie wymagają ingerencji chirurgicznej i potrafią odmłodzić o 10 lat.  Zabieg trwa tylko 30 minut. Po zabiegu musimy co prawda 2-3 dni opuścić oficjalne spotkania, ale możemy swobodnie funkcjonować.

Zabiegami najnowszej generacji prowokujemy naturalne procesy odnowy kolagenu i elastyny, poprzez stymulację fibroblastów w warstwie podstawnej skóry. Proces odnowy włókien trwa minimum 8 tygodni, ale warto. Skóra jest jędrna, wyrównuje się jej koloryt, gęsta, mamy efekt otwartego oka, znikają przebarwienia, zmarszczki. To istna rewolucja. Nastapiły najlepsze czasy dla odmładzania i epilacji laserowej. Pamiętajmy, że od 25 roku życia skóra zaczyna się starzeć, przestaje produkować kolagen, zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, ale zarówno zabiegi profilaktyczne, jak również wykonywane co kilka miesięcy lub raz w roku pomogą wyglądać o wiele młodziej.

Jeśli chodzi o usuwanie włosów, to możemy się pozbyć już nawet w pół roku na wiele lat lub czasem nawet na zawsze. To również przełom w laseroterapii. Jakiś czas temu mogliśmy depilować tylko czarne włosy, teraz już również jasne, bezboleśnie.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej?

Przede wszystkim 4 tygodnie przed i po zabiegu nie możemy się opalać, ani na słońcu ani na solarium. Odstawiamy wszystkie preparaty wzmacniające włosy (skrzyp polny i biotynę) oraz substancje światłouczulające, m. in.  dziurawiec, pokrzywa czy beta-karoten. Zabieg możemy wykonać 4 tygodnie po odstawieniu antybiotyków. Przeciwwskazaniami są choroby skóry, np. łuszczyca oraz przyjmowanie leków na depresję. Pełna lista przeciwwskazań dostępna jest w Internecie. Dzień przed zabiegiem należy włosy zgolić maszynką jednorazową. Nie wolno włosów depilować podczas całego procesu epilowania laserem. Można je za to cały czas golić. W przypadku epilacji dowolnym laserem skuteczna jest jedynie seria zabiegów.

Ile kosztuje depilacja laserem MOTUS?

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup pakietu na 3-6 zabiegów. Pojedyncze zabiegi nie są najbardziej opłacalną formą. Jako pierwsi w Polsce wyszliśmy z największą kampanią promocyjną na laser Motus AX DEKA. Promocja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dzieje się tak, ponieważ nasze pakiety to pakiety „do skutku” a ich cena do końca czerwca wynosi, np. na jeden średni obszar (do 6 zabiegów na pachy) tylko 370 zł i obejmuje zabieg przypominający. Z naszych statystyk wynika, że wystarczą 3 zabiegi, żeby wydepilować jakiś obszar ciała. Czasami zdarza się, że potrzebnych jest ich 6, ale to w przypadku osób o bardzo dużym owłosieniu. Takich klientów również prowadzimy i są bardzo zadowoleni z efektów.

Zapraszamy na www.luxbeauty.pl20180621[Motus]_facebook2a

Reklama

Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: