Kanał Rss
Content
Centrum e-sportu w Warszawie
31 stycznia 2018

games-722136_960_720Przedstawiciele warszawskiej firmy Kinguin ogłosili, że jeszcze w 2018 roku uruchomią „centrum esportowe” – Kinguin Esports Performance Center w okolicy lotniska Okęcie. Ośrodek zaoferuje przestrzeń o powierzchni 2000 metrów kwadratowych i będzie swoistym „centrum dowodzenia” firmy.

Kinguin to obecnie jedna z największych na świecie platform do sprzedaży gier komputerowych, na której grami mogą handlować zarówno zwyczajni użytkownicy, jak i profesjonalni sprzedawcy. W 2015 roku Kinguin postanowił wejść w obszar e-sportu, zakładając drużynę Team Kinguin, mającą skupiać wokół siebie czołowe talenty z rynku eSportu.

W powstającym budynku swoje miejsce znajdzie ośrodek szkoleniowy, biura, kawiarnia, bar, strefa BBQ oraz centrum medialne i finansowe, w którym ludzie biznesu będą mogli poznać i zrozumieć świat esportu. Ośrodek szkoleniowy ma zapewnić profesjonalne zaplecze treningowe, które pomieści cztery pełne drużyny wraz z trenerami i całym niezbędnym personelem, takim jak psychologowie. Będzie to pierwszy taki budynek zlokalizowany w Polsce.

Reklama

Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: