Kanał Rss
Content
Jesień Średniowiecza
23 października 2019

matterhorn-4549857_64016 października o godzinie 17:30 przed Sejmem odbył się protest „Jesień Średniowiecza”. Strajk Kobiet, Kampania Przeciwko Homofobii oraz Studencki Komitet Antyfaszystowski zorganizowali manifestację przeciwko tzw. zakazowi edukacji seksualnej, który ma być procedowany na ostatnim posiedzeniu Sejmu starej kadencji. 

5 lat więzienia – tyle, zdaniem posłów Prawa i Sprawiedliwości, powinno grozić w ramach „penalizacji zachowań pedofilskich”, do których ma zaliczać się także „pochwalanie podejmowania przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej w związku z wychowywaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką na terenie szkoły”, co przez przeciwników zmian uważane jest za penalizację edukacji seksualnej w jej obecnym kształcie. Ustawę, proponowaną przez rządzącą partię, krytykuje także parlamentarna opozycja, która uważa, że projekt ten ma doprowadzić do faktycznego zakazu edukacji seksualnej w Polsce. Stąd nazwa protestu. Ustawa, będąca projektem obywatelskim z inicjatywy Fundacji Pro – Prawo do Życia, zakładała pierwotnie karę pozbawienia wolności w wymiarze trzech lat. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zaproponowali jej zwiększenie do lat pięciu. Przeciw wspomnianym zmianom 16 października, pod budynkiem sejmu protestowały środowiska związane ze Strajkiem Kobiet, Kampanią Przeciw Homofobii oraz Studencki Komitet Antyfaszystowski. Procedowaną w sejmie ustawę uważają oni za nadejście „jesieni średniowiecza”. „Zdaniem PiS i prawicowych fundamentalistów religijnych spod znaku „Pro Prawo do Życia” i sadystów z Ordo Iuris zdecydowanie za mało dzieci i młodzieży w Polsce jest molestowanych i gwałconych przez księży i nie tylko [oraz] popełnia samobójstwa ze względu na nieheteronormatywną orientację seksualną.” – podaje portal polskatimes.pl.  Partia nienawiści, (bo tak nazywana jest coraz częściej) w polskim Sejmie pragnie znacząco zwiększyć wyżej wspomniane wskaźniki, zakazując edukacji seksualnej, uczącej m. in. o złym dotyku, orientacjach seksualnych i zapobieganiu ciąży. Robi to bredząc o prawach rodziny. Średniowiecznej” – piszą organizatorzy. Protest przeciwko tzw. „zakazowi edukacji seksualnej” rozpoczął się 16 października o godzinie 17:30 pod budynkiem sejmu.  Ogólnoposki Strajk Kobiet pisze na swoim portalu na Facebooku: (…) Jednocześnie, zdaniem PiS i ich sponsorowanych przez Kreml mocodawców, za mało dziewcząt i kobiet zachodzi w niechciane ciąże i dokonuje niebezpiecznych zabiegów w podziemiu aborcyjnym.
Partia nienawiści w polskim Sejmie pragnie znacząco zwiększyć te wskaźniki, zakazując edukacji seksualnej, uczącej m. in. o złym dotyku, orientacjach seksualnych i zapobieganiu ciąży.
Robi to bredząc o prawach rodziny. Średniowiecznej.
Jako polskie obywatelki i kobiety mieszkające w Polsce, których dzieci cierpią z rąk pedofilów, także tych w sutannach – wciąż bezkarnych – żądamy wyrzucenia tej ustawy do kosza i rzetelnej pracy nad prawem, które będzie chronić niepełnoletnich, zamiast pozwalać państwu na karanie syna/córki za uprawianie seksu ze swoją dziewczyną/chłopakiem.  

 Redaktor Prowadzący,

Łabędź Olga

Reklama

Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: