Kanał Rss
Content
Nie dla ogrodzenia
11 października 2017

800px-200701_sejm_z_okien_budynku_administracyjnego_2Stołeczny konserwator zabytków nie zgodził się na budowę trzymetrowego płotu wokół Sejmu. Konserwator zaznacza, że decyzja została podjęta w oparciu o opinie rad eksperckich działających przy prezydent Warszawy.
Jak powiedział Michał Krasucki w rozmowie z tvnwarszawa.pl decyzja w tej sprawie została podjęta przez niego w zeszłym tygodniu. – Oparliśmy się w dużej mierze na opinii Społecznej Rady Ochrony Dziedzictwa Kulturowego, która wypowiedziała się bardzo negatywnie o pomyśle wysokiego ogrodzenia. Argumentowano, że po wojnie podczas projektowania tego obszaru założono możliwość wchodzenia obywateli na teren ośrodka sejmowego. Przy tak jednoznacznym stanowisku nie mogliśmy wydać innej decyzji – komentuje stołeczny konserwator zabytków.
Warto jednak dodać, że decyzja ta została podjęta po wstępnych wytycznych, które przewidywały budowę ogrodzenia. – Zazwyczaj przy wytycznych na wstępnym etapie, jak nie ma jeszcze projektu, nie konsultujemy się z radą, ale przy pozwoleniu konserwatorskim już tak, bo możemy pokazać konkretne rozwiązania. Rada po to została powołana, jako demokratyczne ciało eksperckie – powiedział Krasucki. (fot. CC\\Wikimedia Commons\\ Piotr VaGla Waglowski )

Reklama

Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: