Kanał Rss
Content
Sekret zadbanej skóry
20 lipca 2020

Zadbane ciało jest ważne zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet, można o nie zadbać na różne sposoby, wśród których znajduje się regularne złuszczanie skóry peelingami. Taki zabieg ma na celu wygładzenie skóry a także usunięcie martwego naskórka. Wprowadzenie peelingu ciała do pielęgnacyjnej rutyny zapewnia długofalowe efekty a także poprawia skuteczność innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Peelingi można stosować na twarzy jak i na reszcie ciała, trzeba jednak pamiętać, że należy je dopasować do naszej skóry. To, co sprawdzi się na ciele, niekoniecznie sprawdzi się dobrze na skórze twarzy, która jest znacznie delikatniejsza. Na twarzy można używać zarówno peelingu chemicznego jak i mechanicznego, aczkolwiek powinny być one delikatne i przeznaczone jedynie do pielęgnacji twarzy. Najlepiej sprawdzi się tutaj peeling drobnoziarnisty i enzymatyczny. W przypadku reszty ciała mamy o wiele większy wybór, ponieważ nada się do niego praktycznie każdy rodzaj peelingu. Oprócz twarzy i ciała można potraktować peelingiem także usta, skórę głowy, rąk czy stopy.

Coraz popularniejsze staje się robienie peelingów w domowym zaciszu. Należy tutaj jednak uważać na to, aby nie zrobić sobie krzywdy. Warto wiedzieć przed zrobieniem peelingu czy mamy wrażliwą skórę oraz czy dany peeling będzie nadawał się do stosowania na konkretnej części naszego ciała. Do domowego peelingu – w zależności od tego jaki peeling chcemy zrobić – możemy wykorzystać wodę, cukier, olejki, glicerynę, olej kokosowy, ziarna kawy, sodę oczyszczoną, oliwę, cynamon i wiele innych składników, które mamy w domu. Warto na samym początku przygody z robieniem peelingów robić je zgodnie z przepisami, ponieważ w ten sposób można uniknąć dodania złych proporcji lub nieodpowiednich składników, co mogłoby źle wpłynąć na naszą skórę.

Bardzo popularny jest peeling kawowy, którego zapach skutecznie przyciąga wszystkich kawoszy. Dzięki takiemu zabiegowi możemy nie tylko skutecznie zmniejszyć cellulit, ale też pobudzić skórę, ponieważ kofeina ma właściwości pobudzające i ściągające. Oprócz tego dostarcza ona skórze przeciwutleniaczy, więc taki peeling daje same korzyści. Istnieje wiele przepisów, jednym z prostszych jest zrobienie peelingu kawowego z płatkami owsianymi. Na samym początku należy zmiękczyć płatki owsiane podczas gotowania, a następnie dodać kilka kropel wybranych olejków eterycznych (na przykład olejku pomarańczowego, rozmarynowego) i oliwę z oliwek. Na koniec trzeba wszystko zmieszać aż do uzyskania tłustej pasty. Jak widać, stworzenie peelingu nie jest trudne ani czasochłonne, a przynosi dużo korzyści i w widoczny sposób poprawia kondycję naszej skóry.

Bez wątpienia warto zacząć swoją przygodę z peelingami zarówno tymi wykonywanymi w salonie jak i tymi robionymi w domowym zaciszu. W tym wszystkim należy jednak zachować umiar i stosować peelingi regularnie, ale nie za często. Stworzenie domowego peelingu pozwoli nam nie tylko poprawić kondycję skóry i zaoszczędzić pieniądze, ale też będzie świetną zabawą i da mnóstwo satysfakcji z wykonania kosmetyku własnymi rękami.

Reklama

Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: