Kanał Rss
Content
Wsparcie dla Chojnic
13 września 2017

dachO finansowe wsparcie w odbudowie zniszczeń po sierpniowych nawałnicach jakie nawiedziły Polskę zwrócił się do władz Warszawy wójt Chojnic. We wtorek, 12 września w stolicy została podpisana umowa dotacyjna, która wspomoże poszkodowanych Pomorzan.

– Umowa dotacyjna, którą dzisiaj podpisaliśmy to kolejny element wsparcia udzielonego przez Warszawę. Kilka dni po nawałnicy wysłaliśmy pomoc rzeczową zorganizowaną przez spółki m.st. Warszawy oraz firmy prywatne. Sami mieszkańcy zaangażowali się w zbiórki. Teraz uruchamiamy pomoc finansową, która pozwoli przeprowadzić remonty budynków oświatowych, komunalnych, zakupić sprzęt specjalistyczny dla ochotniczych straży pożarnych – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy – Już za parę dni architekci krajobrazu z Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zaczynają prace nad odtworzeniem zrujnowanego kompleksu parkowego w Lotyniu – dodała prezydent.

W nawałnicy poszkodowani zostali szczególnie mieszkańcy sołectw Nowa Cerkiew i Lotyń, ci ostatni zaś pomagali harcerzom, którzy obozowali w miejscowości Suszek.

Reklama

Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: