Kanał Rss
Content
Zadbaj o swoje stopy!
1 sierpnia 2019

20190725_180904Wywiad z Anną Traczyk, właścicielką salonu „Podostopa”

Redaktor: Skąd pomysł na biznes?

Anna Traczyk: Pomysł na biznes był właściwie przypadkiem, musiałam zmienić pracę  ze względu na zdrowie i zastanawiałam się czy może nie zacznę od robienia manicure i pedicure. Zdobyłam więc dotację z urzędu pracy na kurs, i zatrudniłam się w małym salonie kosmetycznym. Wtedy przeraził mnie ogrom problemów z jakimi borykają się ludzie (głównie chodzi mi o stopy). Dlatego zaczęłam interesować się podologią… i znów przypadkowo znalazłam program z Unii Europejskiej, gdzie złożyłam  papiery i dostałam się na 3-miesięczne szkolenie w tym kierunku!. Odbyłam 2 miesięczny staż, uczestniczyłam w konferencjach podologicznych w Warszawie. Cały czas chciałam się kształcić w tym kierunku, więc zapisałam się na roczną Akademię Podologii w Katowicach. Dwa lata temu ukończyłam Akademię,  i chciałam otworzyć  z koleżanką gabinet pod nazwą PODOSTOPA. Niestety,  gdy już wszystko było zorganizowane koleżanka się wycofała, przez co otworzyłam swój gabinet w tym roku w maju. Jednocześnie odbywałam szkolenia z nowoczesnych metod wrastających paznokci ‚Kostka Arkady’  i klamer we Wrocławiu. Raz w roku uczestniczę na konferencji Medyczna Stronę Podologii we Wrocławiu.

Redaktor: Co mają Państwo w swojej ofercie?

Anna Traczyk:  W swojej ofercie mamy takie usługi jak klamry  i korekta na wrastające paznokcie, metoda kostki Arkady, usuwanie odcisków, terapia paznokci grzybiczych, rekonstrukcja paznokci, usunięcie brodawek metodą elektrokoagulacji, terapia pękających pięt, odciążenia miejsc bolących, opieka osób z cukrzycą i oczywiście pedicure kosmetyczny jak i leczniczy.

Redaktor: Z czego najczęściej korzystają klienci?

Pacjenci korzystają ze wszystkich metod podologii. To zależy jaki mają problem ze stopami.

 Redaktor: Z czego najczęściej wynika problem wrastającego paznokcia?

Anna Traczyk:  Wrastające paznokcie są problemem powszechnym. Wynikają z wrodzonego lub nabytego zaburzenia proporcji pomiędzy wielkością płytki paznokcia, a wielkością wałów paznokciowych i łożyska dotyczy zazwyczaj palucha, czyli dużego palca stopy. Rzadziej dotyka innych paznokci stóp i dłoni. Wrastanie paznokcia to wyjątkowo bolesna i niekomfortowa przypadłość. Łączy się z bólem, tkliwością i zaczerwienieniem okolic paznokcia, który wrasta się pod skórę. W miarę upływu czasu, wrastający się paznokieć może tworzyć ranę w skórze, która zachodzi krwią i ropą. Wrośnięty paznokieć w wielu przypadkach uniemożliwia swobodne chodzenie, sprawia także ból podczas noszenia butów, które uciskają paluch. Paznokcie mogą wrastać z wielu powodów. Najczęstszą przyczyną jest jednak niewłaściwa technika ich skracania. Zbyt duża ingerencja w płytkę paznokcia, czyli zbyt krótkie jej obcinanie, a także pozostawiania postrzępionych i ostrych krawędzi, prowadzi w wielu przypadkach do wrastania paznokcia pod skórę. Inną przyczyną wrastania paznokci jest noszenie zbyt ciasnego obuwia lub butów na obcasie z wąskim czubkiem. Ucisk wywierany na paznokcie może prowadzić do ich odkształcania się i nieprawidłowego wzrostu. Ważną przyczyną wrastania paznokci są uwarunkowania genetyczne. To coś, na co nie mamy niestety większego wpływu. Długie palce u stóp, paznokcie rurkowate, szeroka i zgięta ku dołowi płytka paznokcia, a także deformacje stóp, takie jak haluksy, palce młoteczkowate, płaskostopie, wady postawy i nieprawidłowa motoryka chodu predysponują do wrastania się paznokci. Wrastaniu paznokci sprzyja nadwaga i przyrost masy ciała u kobiet w ciąży, które wpływają bezpośrednio na biomechanikę stopy. Gdy następuje szybki przyrost masy ciała, wały paznokciowe wbijają się i dociskają. Wtedy stosuje różne metody prostowania takich paznokci.

Redakcja: Czym jest zabieg  odciążenia?

Anna Traczyk:  Wszystkie zmiany można skorygować odpowiednio dobranymi „ortozami” tak zwanymi odciążeniami wykonanymi na miarę, nowoczesna metoda pozwala na wykonanie środków odciążająco -korygujących z materiałów bardzo miękkich i stabilnych prawie nie odczuwalnych przez pacjentów w trakcie ich stosowania, a jednocześnie dających ulgę  w chodzeniu.

Redaktor: Co najbardziej lubią Państwo w swojej pracy?

Anna Traczyk:  Dla mnie najważniejszy jest śmiech pacjenta i zadowolenie w ustąpieniu problemów stóp. Satysfakcja w niesieniu pomocy przynosi mi również wiele radości.

Reklama

Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: