Kanał Rss
Content
Zwalczyć owłosienie raz na zawsze!
15 kwietnia 2019

PG_160311_074_pWywiad z właścicielką „Studio Urody Beti” – Beatą Karczewską. 

Redakcja: Czym zajmuje się „Studio Urody Beti”?

Beata Karczewska: Studio Urody Beti zajmuje się działalnością fryzjersko-kosmetyczną. W naszej ofercie znajdziecie Państwo fryzjerstwo damskie, męskie i dziecięce. Posiadamy również urządzenie opalające.

Trzecim rodzajem usług są zabiegi laserowe wykonywane laserem diodowym Mediostar Next Pro niemieckiej firmy Asclepion.

Laserem wykonujemy zabiegi epilacji, fotoodmładzania oraz leczymy trądzik i grzybicę paznokci.

Czym jest „epilacja”? 

Epilacja na stałe usuwa zbędne owłosienie występujące na ciele. Jest to profesjonalny zabieg, który przeprowadza się w gabinecie kosmetycznym. Od depilacji różni się tym, że usuwany jest  nie tylko włos znajdujący się na skórze ale również ta jego część znajdującą się pod skórą łącznie z cebulką i mieszkiem włosowym.

Jakiego używacie laseru do depilacji i dlaczego?

Do zabiegów epilacji  używamy lasera diodowego, który charakteryzuje się połączeniem dwóch długości fali w jednej głowicy STD 810 nm i 940 nm, co przekłada się na efektywność nawet w przypadku jasnych i cienkich włosów. Posiada on również w głowicy zintegrowany system chłodzenia pozwalający na wykonanie zabiegów bezboleśnie i latem(!) oraz możliwość pracy w trybie podwójnego impulsu zapewniającego całkowite bezpieczeństwo bez względu na fototyp skóry. Dodatkowym atutem jest praca na różnych programach w zależności od potrzeb (kolor włosa, jego umiejscowienie, twardość oraz odcień skóry)

 Jakimi częściami ciała się zajmujecie?

Pracujemy na każdej części ciała począwszy od twarzy (wąsik, bródka) poprzez pachy, ręce, nogi i bikini. Mężczyźni często proszą o pomoc w pozbyciu się włosów na plecach i karku. Kobiety najczęściej depilują sobie okolice bikini

W jakich odstępach czasowych trzeba wykonywać zabieg by był skuteczny?

Odstępy między zabiegami w różnych okolicach ciała są różne, ze względu na cykl wzrostu włosa. Na twarzy  cykl ten wynosi 3-4 tygodnie a na reszcie ciała 5-6 tygodni i w takich odstępach wykonujemy epilację.

Czy zabieg jest bolesny?

Co do bolesności zabiegów trzeba szczerze powiedzieć, że wszystko zależy od partii ciała, indywidualnej  odporności na ból, pory roku, koloru włosa, fototypu skóry oraz kolejności zabiegów – wiele jest czynników które o tym decydują. W przypadku kobiet, nawet faza cyklu ma znaczenie – staramy się nie wykonywać zabiegów tuż przed miesiączką gdyż wtedy wrażliwość znacznie wzrasta. Jednak otwarcie trzeba klientki poinformować, że w miarę z kolejnymi zabiegami bolesność może wzrastać gdyż pracujemy na coraz to wyższych parametrach zabiegowych. Niektóre gabinety kosmetyczne przekonują o całkowitej bezbolesności co jest chwytem marketingowym i raczej niezbyt uczciwym sposobem na pozyskanie klientki. My staramy się wykonywać zabiegi skutecznie a to czasami wiąże się z dyskomfortem w odczuciu bolesności.

Co oferujecie Klientom, którzy są u was pierwszy raz?

Klientom pojawiającym się u nas po raz pierwszy staramy się dokładnie wyjaśnić na czym polega zabieg, jakie są przeciwwskazania oraz co należy robić a czego unikać bezpośrednio po zabiegu.

 

 

Reklama

Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: